Міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що в Одесі до 26 липня власник затонулого судна Delfi спробує ще раз його підняти.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Якщо вона буде невдалою, то власник відмовиться від прав власності на танкер, і тоді цим питанням займеться державна Адміністрація морських портів», — зазначив міністр.

Він додав, що наразі всі підпорядковані уряду органи відпрацюють додаткові сценарії, щоб якнайшвидше розв'язати проблему із затонулим танкером.

Нагадаємо, в Одесі 18 липня з двох спроб не змогли підняти затонулий танкер Delfi, оскільки в одного з буксирів обірвався трос.

Нагадаємо, у ніч на 22 листопада 2019 року судно Delfi через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Члени екіпажу відмовлялися покидати судно, але в підсумку їх евакуювали, а судно сіло на мілину та майже перекинулось.

В Офісі генпрокурора заявляли, що власник судна мав прибрати танкер з акваторії Одеського морського порту ще до 31 березня 2020 року. Генпрокурорка Ірина Венедіктова казала, що підняти танкер з дна коштує від 18 до 24 мільйонів гривень.

За цим фактом триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо порушення правил безпеки руху або експлуатації водного транспорту.

8 квітня компанія-власник Delfi обіцяла, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт. Однак тоді цього так і не відбулося.

Детальніше про долю затонулого судна читайте в матеріалі Павла Калашника: Іржава перлина Одеси: коли і як приберуть затонулий танкер «Делфі» з пляжу

Поділитись: