В Одесі із затонулого танкера «Делфі» 15 липня у море знову витекли нафтопродукти. Забруднення вже локалізували силами судновласника.

Про це повідомила пресслужба адміністрації Одеського морського порту.

Там зазначили, що працівники адміністрації порту разом з інспекторами Державної екологічної інспекції в Одеській області 15 липня зафіксували невелику пляму біля судна. Інспектори відібрали проби в районі танкера та склали відповідний акт.

Щоб локалізувати пляму, представник судновласника обробив поверхню води сорбентом та зафіксував і закріпив бонове загородження.

«Ймовірною причиною забруднення є послаблення бонового кріплення, внаслідок несприятливих метеорологічних умов впродовж минулої доби (спостерігалися потужні пориви вітру)», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, за попередніми розрахунками Державної екологічної інспекції України в Одеській області, орієнтовний розмір збитків унаслідок аварії нафтового танкера «Делфі» поблизу Одеси складає 15 204,73 долара (майже 410,2 тисячі гривень).

Нагадаємо, у ніч на 22 листопада 2019 року судно «Делфі» через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Члени екіпажу відмовлялися покидати судно, але в підсумку їх евакуювали, а судно сіло на мілину та майже перекинулось.

В Офісі генпрокурора заявляли, що власник судна мав прибрати танкер з акваторії Одеського морського порту ще до 31 березня 2020 року. Генпрокурорка Ірина Венедіктова казала, що підняти танкер з дна коштує від 18 до 24 мільйонів гривень.

За цим фактом триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо порушення правил безпеки руху або експлуатації водного транспорту.

8 квітня компанія-власник «Делфі» обіцяла, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт. Однак цього так і не відбулося.

Детальніше про долю затонулого судна читайте в матеріалі Павла Калашника: Іржава перлина Одеси: коли і як приберуть затонулий танкер «Делфі» з пляжу

Поділитись: