Повернення захоплених в листопаді 2018 року малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксиру «Яни Капу» не є актом доброї волі з боку Росії, а є виконанням травневого рішення Міжнародного морського трибуналу.

Про це заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Він також відзначив, що повернуті російською стороною кораблі продовжать роботу в Військово-морських силах Збройних сил України

«Після отримання судів фахівці їх оглянуть і дадуть рекомендації, яким чином можна швидше їх повернути до служби», — заявив Загороднюк.

Нагадаємо, 18 листопада МЗС Росії, Військово-Морські Сили Збройних Сил України та МЗС України підтвердили передачу українських кораблів, які РФ захопила в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі.

25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: