Виконувачка обов’язків міністра освіти України Любомира Мандзій розповіла про особливості вступу абітурієнтів із окупованих територій України в умовах пандемії COVID-19.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За її словами, до питання організації закінчення навчального року екстерном у закладах освіти на підконтрольній Україні території можна буде повернутися після закінчення нинішнього карантину і зняття обмежень.

«У нас працюють центри, через які вступники зможуть вступити у заклади вищої освіти. 77 закладів вищої освіти уповноважені для вступу тих молодих людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Кількість закладів вищої освіти може бути розширена шляхом закладів, які підпорядковані Мінкультури, МОЗ і МВС», — сказала вона.

За словами Мандзій, цьогоріч абітурієнти можуть вступити як з Донецької та Луганської областей, так і з Криму.

При цьому люди, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, вступають до закладів вищої освіти на материковій Україні за дещо іншою процедурою, ніж проходження ЗНО.

«Їм для вступу потрібно звернутися в освітній центр «Донбас-Україна», «Крим-Україна», подати освітню декларацію і пройти процедури, які передбачені на теперішній час», — сказала Мандзій.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 26 квітня у світі зафіксували 2 млн 921 тисячі 439 випадків інфікування. З них 836 978 пацієнтів одужали та 203 289 померли. 

В Україні коронавірус лабораторно підтвердили у 8617 людей. З них 209 пацієнтів померли та 840 — одужали.

Поділитись: