Жіночий марш, Мінськ, Білорусь, 5 вересня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/STRINGER

Масові протести проти президента Білорусі Олександра Лукашенка не припиняються. 5 вересня близько 10 тисяч білорусок вийшли на Жіночий марш.

Про це повідомляє «Єврорадіо» та Tut.by.

Це вже не перша подібна акція в Мінську, жінки у Білорусі фактично очолили протест, зокрема й тому, що після перших днів жорстоких затримань, коли силовики били і хапали всіх підряд, поліція та ОМОН принаймні перестали затримувати жінок (чоловіків хапають регулярно).

Сьогодні, 5 вересня, силовики також затримали низку протестувальників, зокрема студентів, які вийшли на акцію солідарності після затримань у лінгвістичному інституті

Надвечір біля відділення поліції зібрались батьки затриманих, а студенти перебували за колючою проволокою.

На акції жінки дивились в очі силовикам, показували фото побитих людей, а також водили хороводи.

Як можна побачити на фото наших партнерів з «Єврорадіо», були на акції і люди з українськими прапорами.

Але якщо ви думаєте, що ядерний електорат Лукашенка зовсім зник, то ні. Зустріли протестувальниці й декількох жінок, які назвали їх зрадницями, а одна з великим ентузіазмом крутила учасницям маршу дулі.

Що в Білорусі

Протести в країні тривають із 9 серпня, коли в країні відбулися президентські вибори. Офіційні органи влади повідомили про перемогу Олександра Лукашенка, який цю посаду обіймає вже 26 років. Утім велика частина білорусів, незгодна з такими результатам (через фальсифікації на дільницях), розпочала протести.

Перші кілька днів силовики жорстоко придушували акції. Людей затримували, били, саджали в автозаки і знову били. У слідчих ізоляторах, куди привозили затриманих, із них жорстоко знущалися.

Поділитись: