Війна

Другий етап обміну полонених винесуть на обговорення у Мінську в середині січня — представник омбудсмена

27 грудня, 2017 19:59
Війна/Другий етап обміну полонених винесуть на обговорення у Мінську в середині січня — представник омбудсмена
Зберегти
Вигляд
Тристороння контактна група з питання врегулювання ситуації на Донбасі у середині січня винесе на обговорення другий етап обміну заручників.

Тристороння контактна група з питання врегулювання ситуації на Донбасі у середині січня винесе на обговорення другий етап обміну заручників.

Про це в ефірі Громадського повідомив представник уповноваженого з прав людини Богдан Крикливенко.

«Попередньо озвучено про те, що мова про другий етап буде йти про співвідношення 70 осіб, яких запитує ОРДЛО, і 20 осіб, яких готове передати ОРДОР на підконтрольну Україні територію. Але не будемо забігати наперед», — сказав він.

Також представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма повідомив, що ТКГ продовжуватиме роботу над цим питанням, передає його прес-секретар.

«Перемовини й консультації з цього питання тривали, практично, з початку війни, але змісту та результатів набрали в рамках Мінського процесу. Важко пояснити, наскільки складним та виснажливим був цей процес, скільки зусиль було витрачено задля того, аби люди повернулися до своїх рідних та близьких. Нині ми бачимо, що все було недарма і це надихає до того, аби продовжити нашу роботу», — сказав Кучма.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники, 16 українців перебували в полоні самоназваної «ЛНР». З окупованої території Донецької області повернулися 57 українців.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Громадське стежило наживо за перебігом обміну та поверненням українських полонених додому.

Пов`язані новини