На Донбасі 27 грудня відбувся обмін полонених, проведення процедури відбувалося в районі Горлівки в Донецькій області.

На Донбасі в районі окупованої Горлівки Донецької області 27 грудня відбувся обмін полонених.

16 українців передали з території самоназваної «ЛНР». З окупованої території Донецької області повернулися 57 українців. Одна жінка висловила бажання залишитися на окупованій території. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не плач мамо, я вже їду»: звільнений з полону військовий Богдан повертається додому

Обмін мав проходити за формулою «306 на 74». Але Україна передала на окуповані території 233 людини, оскільки частина відмовилася повертатися на окуповані території. 73 особи були передані самоназваній «ЛНР» та 160 — «ДНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі

Після звільнення українці полетіли до Харкова і звідти до Києва. 

Громадське слідкувало за перебігом подій під час обміну полонених у режимі онлайн-трансляції.

 

З української сторони в організації та супроводі обміну полонених брали участь представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, а також експерти Мінської гуманітарної групи, представники СБУ і Міноборони.

25 грудня ватажок самоназваної «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що обмін полоненими з Україною відбудеться 27 грудня за формулою «306 на 74». Згодом Київ підтвердив обмін полоненими на Донбасі у цей день за цією формулою. 

Раніше представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомляла, що серед 152 заручників на Донбасі є журналісти, волонтери, підлітки та 9 жінок.

26 грудня президент України Петро Порошенко зустрівся з родичами заручників. Він висловив сподівання, що обмін відбудеться та заявив про матеріальну допомогу для звільнених з полону.

Поділитись: