У столиці Білорусі в день президентських виборів затримали кореспондентів російського телеканалу «Дождь» Василя Полонського, Володимира Роменського, а також оператора Миколу Антипова.

Як повідомив нам головний редактор телеканалу Тіхон Дзядко, кореспондентів затримали у Мінську й вони не виходять на зв‘язок.

«Ми подали на акредитацію 15 червня, наші кореспонденти, в очікуванні її підтвердження, працювали в Мінську», — пояснив він.

Згодом, як повідомив телеканалу адвокат Антон Гашинський, у квартирі, яку знімали в Мінську кореспонденти, почався обшук. Його проводять люди в штатському, які не представилися. Адвоката на місце не пустили.

Обшук був нетривалий, повідомляє адвокат. За словами орендодавця, люди в штатському нічого не вилучили, просто оглянули все, після чого пішли.

Адвокат розповів виданню, що представник посольства Росії був в центральному райвідділі внутрішніх справ в Мінську, де йому повідомили, що затриманих журналістів «Дождя» там немає.

Ймовірно, вони перебувають в головному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією МВС, де їх, за словами адвоката, можуть допитати й передати у Відділ по громадянству й міграції Мінська для депортації або просто відпустити.

Що з виборами у Білорусі?

О 8:00 9 серпня у Білорусі та за кордоном відкрилися виборчі дільниці. Вибори триватимуть до 20:00. Після цього очікуються попередні результати голосування.

Крім Олександра Лукашенка, який на посаді вже 26 років, у виборах беруть участь Світлана Тіхановська, Ганна Конопацька, Андрій Дмитрієв та Сергій Черечень. Головною опоненткою вважають саме Тіхановську.

В'їзд до Мінська в день виборів охороняють правоохоронці, а в центрі столиці помітили військову техніку. Також у місті закрили проїзд до центральної площі та огородили підхід до Палацу Республіки та Палацу профспілок.

«Радіо Свобода» повідомляє про недопуск незалежних спостерігачів на дільниці. Тож вони не зможуть зафіксувати фальсифікації під час голосування.

Користувачі повідомляють про збої в роботі інтернету. Влада каже, що причиною є іноземний трафік та атака на держустанови.

Поділитись: