У Міністерстві соціальної політики пояснили, що не збираються боротися з легальним секонд-хендом, а огляд гуманітарної допомоги проводитимуть, щоб боротися з контрабандою.

Про це заступник міністра соціальної політики України Олег Коваль написав у Facebook.

«Наше завдання — припинити потік контрабанди, яка завозиться в Україну під виглядом гуманітарної допомоги. Тому що досить часто «гуманітарний вантаж» використовується не для допомоги людям, а для ухиляння від сплати податків», — зазначив заступник.

Коваль додав, що у міністерстві не виступають проти легальних секонд-хендів, якщо ці товари завезені та продаються відповідно до норм законодавства.

Нагадаємо, у Міністерстві соціальної політики повідомили, що Державна митна служба проводитиме огляд гуманітарної допомоги, під виглядом якої до України вивозять одяг в обхід митниці. Огляд координуватимуть з Мінсоцполітики.

За розрахунками уряду, щороку держава через завезення контрабандного одягу під прикриттям гуманітарної допомоги недоотримує близько 2 мільярдів гривень податків.

Для того, аби проводити огляд гуманітарки в уряді планують внести зміни до низки законів.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у серпні 2019-го заявив, що контрабанда як системне явище зникне в Україні вже до кінця 2019 року. Водночас очільник уряду визнав, що для того, щоб збудувати ефективний державний апарат у митній сфері, необхідний деякий час.

Поділитись: