У канадському місті Мальбе, де проходить зустріч лідерів «Великої сімки», 9 червня відбулась акція на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.

У канадському місті Мальбе, де проходить зустріч лідерів «Великої сімки», 9 червня відбулась акція на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.

Про це Громадському повідомила активістка Олександра Сопільняк, яка брала участь в акції.

«Ми зараз у місті Мальбе, де проходить зустріч лідерів країн «Великої сімки». Ми тут для того, щоб провести акцію за те, щоб визволити Олега Сенцова з російської в'язниці, де він перебуває», — повідомила активістка.

Демонстранти вимагають звільнити українського політв'язня Сенцова Фото: Громадське

Учасники акції також закликали звільнити інших українських політв'язнів, які незаконно утримуються в РФ.

У суботу, 9 червня, у Києві також пройшла акція на підтримку Олега Сенцова «Вголос».

Нагадаємо, 9 червня Олег Сенцов, який голодує у російській в'язниці 27 день, написав листа правозахисникам Миколі та Тетяні Щурам.

Фото листа Сенцова Громадському передали правозахисники.  Політв'язень розповів, що його перевели до санчастини і він почуває себе нормально.

Також повідомлялось, що Олега Сенцова оглянув консиліум лікарів.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Українець Павло Гриб незаконно утримується у СІЗО Краснодара. Його у 2017 році ФСБ викрала у Білорусі та передала в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом. 

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

У липні 2017 року так званий «суд» в анексованому Сімферополі засудив громадянина України Олексія Стогнія до 3 років і 6 місяців позбавлення волі у «справі українських диверсантів».

Поділитись: