Під час підготовки до розгляду в Міжнародному суді ООН справи «Україна проти Росії», РФ вдавалася до зловживань, зокрема бездіяльності, затягування справи, відсутності співпраці тощо.

Як повідомила заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, про це заявив професор Жан-Марк Тювенін під час свого виступу у Міжнародному суді ООН.

«Це є зловживаннями перед Судом: бездіяльність, пасивність, недоговорки, затягування справи, відсутність співпраці; в цілому, поведінка, що є явним порушенням зобов'язань Росії за Конвенцією», — заявив професор.

Він також наголосив, що «Росія не забезпечила розслідування фактів щодо осіб, які були або є підозрювані в тому, що брали участь у фінансуванні тероризму в Україні, та не порушила кримінальних справ».

«Росія вчинила збройну агресію проти України, окупувала частину її території, анексувала Крим. Це загальновідомі факти, які беззаперечно вказують, що Росія надає підтримку тероризму. Така поведінка неприйнятна. Але замість того, щоб визнати свою провину, Росія робить жалюгідні спроби виправдати себе», — заявив Тювенін.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН у Гаазі 3 червня почав розгляд заперечень Росії щодо наявності в суду юрисдикції щодо позову «Україна проти Росії».

Поділитись: