Затвердження складу Кабінету міністрів Молдови та церемонія приведення його до присяги пройшли на екстреному засіданні парламенту, уверечі 8 червня. Після цього невідомі заблокували низку державних установ у Кишиневі, зокрема, будівлі уряду, міністерства внутрішніх справ, Генпрокуратури, міністерства фінансів, міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища, а також інших установ.

Про це повідомляє Newsmaker. Згодом видання повідомило, що представники Демократичної партії встановлюють сцену на площі. За непідтвердженими даними, до Кишинева планують звозити держслужбовців під тиском керівників, пов'язаних із Демпартією.

Журналістка Newsmaker намагалася поспілкуватися із протестувальниками під стінами МВС Молдови. Однак учасники протесту поводили себе агресивно, не відповідаючи на питання про мету акції.

Уряд Молдови очолила Майя Санду. Її кандидатуру запропонував президент Ігор Додон. Перед цим депутати парламенту Молдови обрали спікером лідера партії соціалістів Республіки Молдова (ПСРМ) Зінаїду Гречану, а також трьох віце-спікерів, постійне бюро парламенту й склади профільних комісій.

Конституційний суд країни оголосив незаконними дії депутатів. Там заявили, що парламент 7 червня вичерпав час (90 днів), відведений на формування уряду, й має бути розпущений.

У зв`язку з цим парламент ухвалив декларацію «Про захоплену державу», яка передбачає «звільнення захопленої олігархами держави» і вивід держструктур з-під впливу «олігархів» з Демократичної партії.

Лідер Демократичної партії Молдови Володимир Плахотнюк заявив, що партія соціалістів і блок ACUM намагаються узурпувати владу в країні.

Раніше депутати з проросійської партії соціалістів Молдови (ПРСМ) та члени проєвропейського блоку ACUM напередодні екстреного засідання парламенту підписали тимчасову згоду про співробітництво.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile