Світ

У Молдові схвалили податкову реформу, що суттєво зменшила розмір податків

27 липня, 2018 10:54
Світ/У Молдові схвалили податкову реформу, що суттєво зменшила розмір податків
Зберегти
Вигляд
Парламент Молдови 26 липня схвалив радикальну податкову реформу, що знижує податкове навантаження на малий бізнес та громадян.

Парламент Молдови 26 липня схвалив радикальну податкову реформу, що знижує податкове навантаження на малий бізнес та громадян.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Новий закон ухвалили одразу у двох читаннях без попередніх обговорень, через що засідання бойкотували представники опозиційних партій.

Зокрема, нова податкова реформа передбачає зниження податків на доходи громадян з 18% до 12%. Крім цього, ті люди, місячний дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму (близько 110 доларів на місяць) звільняються від оподаткування.

Також, податковою реформою передбачено зменшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) для готелів, ресторані та кафе з 20% до 10%, а також запровадження фіксованого податку для таксистів, що отримують менше 10 тисяч леїв у розмірі 500 леїв.

Як зазначається, зміни до системи оподаткування у Молдові набудуть чинності 1 жовтня 2019 року. В той же час, до 10 грудня 2018 року уряд Молдови дав змогу громадянам добровільно оголосити про незадеклароване майно та оподаткувати його за зниженою ставкою без покарання.

У Молдовській опозиції вважають, що ухвалений закон є популістським та має на меті, у першу чергу, надати можливість владі узаконити незаконно набуті кошти.

Напередодні у Грузії провели пенсійну реформу та запровадили накопичувальне пенсійне забезпечення.

Раніше Мінфін України представив для публічного обговорення план реформування Державної фіскальної служби.

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. Тепер його звільнення має підтримати парламент. Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Пов`язані новини