Таганський суд Москви заарештував 32-річного Дениса Чуприкова, підорзюваного у викраденні картини Архипа Куїнджі «Ай-Петрі. Крим» з Третьяковської галереї у Москві.

Підозрюваний Денис Чуприков є гендиректором компанії «Мегаполіс». Він прописаний у Феодосії, передає телеканал «Дождь».

Нагадаємо, 27 січня стало відомо, що у Третьяковській галереї на очах у відвідувачів викрали картину Архипа Куїнджі «Ай-Петрі. Крим». За словами очевидців, злочинець під виглядом музейного працівника дістав картину з рами й зник з нею на очах у відвідувачів.

Зранку 28 січня підозрюваного у викраденні затримали. Раніше Чуприков зізнався, що вкрав картину для того, аби розрахуватися з боргами. Згідно з даними Федеральної служби судових приставів, у Чуприкова є борг у майже 255 тисяч рублів (близько 100 тисяч грн). У грудні 2018 року його затримували за зберігання наркотиків. Він є фігурантом кримінальної справи та на момент затримання перебував під підпискою про невиїзд.

Пізніше повідомлялося, що картину «Ай-Петрі. Крим» Архипа Куїнджі повернуть у Третьяковську галерею, однак на виставку більше не виставлятимуть.

Куїнджі Архип — художник, який народився поблизу Маріуполя. Він навчався в Петербурзькій академії мистецтв. Деякий час він займався у майстерні відомого мариніста Івана Айвазовського. Картина «Ай-Петрі. Крим», на якій зображений гірський пейзаж, створювалася в 1898-1908 роках. 

Поділитись: