Кунцевський районний суд Москви визнав студента «Вищої школи економіки», фігуранта «московської справи» Єгора Жукова винним в закликах до екстремізму і засудив до 3 років позбавлення волі умовно.

Про це повідомляє «Нова газета».

Жукова позбавили права займатися діяльністю з використанням інтернету на 2 роки.

Лінгвістична експертиза знайшла «заклики до екстремізму» в роликах Єгора Жукова на YouTube. Свою вину студент не визнав. Суддя зазначила, що сценарії для відео і самі ролики хлопець готував сам на своєму комп'ютері, це підтвердив сам Жуков.

На засіданні були присутні батьки Жукова, репер Оксімірон, проректорка «Вищої школи економіки» Валерія Касамара і головний редактор «Нової газети» Дмитро Муратов.

Єгора Жукова затримали 2 серпня, пред'явивши йому звинувачення в участі в «масових заворушеннях» (ст. 212 КК) на неузгодженої акції 27 липня. У вересні Слідчий комітет РФ припинив кримінальне переслідування Жукова через «масових заворушень», порушивши справу про заклики до екстремізму.

За версією слідства, з жовтня по грудень 2017 Єгор Жуков «відчуваючи почуття політичної ненависті та ворожнечі до існуючого в РФ конституційного ладу, системі державної влади та до її представників» зняв чотири ролики й розмістив їх на своєму YouTube-каналі «Блог Жукова», начебто щоб «привернути людей до своєї екстремістської діяльності».

Сам Жуков каже, що створив канал у 2017 році, коли закінчив перший курс, оскільки хотів ділитися отриманими знаннями. Він наголосив, що не відчуває ненависті ні до кого з російських політиків, хоч і вважає їх«своїми політичними опонентами».

Поділитись: