Світ

У Москві та Петербурзі поліція затримує учасників акції пам'яті Маркелова і Бабурової

«ОВД-Инфо»
Світ/У Москві та Петербурзі поліція затримує учасників акції пам'яті Маркелова і Бабурової
Зберегти
Вигляд
У Санкт-Петербурзі та Москві на акції пам'яті адвоката Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової поліція затримує учасників демонстранції. Про це повідомляє портал «ОВД-Инфо».

У Санкт-Петербурзі акція проходила біля Соловецького каменя, там затримали щонайменше семеро учасників акції: Романа Самойлова, Шахназ Шитик, Олену Григор'єву, Дмитра Дорохіна, Ірину Богданівську і Дмитра Негодіна.

Всі затримані стояли в одиночних пікетах проти тортур і репресій і по черзі змінювали один одного. За версією поліції, активісти «стояли разом і тримали всі один плакат».

Раніше правоохоронці затримали Володимира Шіпіцина, його доставили до відділу поліції № 43 міста.

Зазначається, що влада Петербурга відмовилися погодити акцію, відхиливши всі запропоновані організаторами маршрути.

У Москві правоохоронці затримали чотирьох демонстрантів на Гоголівській бульварі: серед них, зокрема, співробітник Московської Гельсінкської групи Микола Кретов, журналіст Ігор Ясін, Дмитро Борисенко та Михайло Комраков.

Кретов повідомив «ОВД-Инфо», що під час затримання поліцейський сказав йому: «Була б моя воля, я б тебе вбив». В автозаку, за словами Кретова, його вдарили. Ясін повідомив, що його затримали через веселковий прапор.

За даними телеканалу Дождь, участь у ході в центрі Москив беруть близько 100 людей.

Зазначимо, 18 січня у Києві на Михайлівській площі кілька десятків людей також вийшли на акцію пам’яті адвоката Маркелова та журналістки Бабурової, яких вбили у Москві в 2009 році. Таку акцію пам’яті в Києві організовують вже 10-й рік поспіль. Вона проходить не лише в Росії та Україні, але і по всьому світу.

Станіслав Маркелов займався справами, пов'язаними з військовими злочинами в Чечні і правозахистом. Зокрема представляв інтереси потерпілих від терористичного акту на Дубровці.

Анастасія Бабурова була позаштатною співробітницею «Новой газеты» та активним учасником антифашистського руху. Пострілом в голову обидва були вбиті в Москві в січні 2009 року. Пізніше за підозрою в убивстві заарештували учасники правої організації «Російська національна єдність» (РНЕ). Вважається, що причиною вбивства стала одна зі справ, яку вів Маркелов, де фігурували члени РНЕ. За іншою версією — йдеться про чеченський слід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Небезпечна робота: найгучніші вбивства журналістів російських ЗМІ

Пов`язані новини