У Києві на Михайлівській площі кілька десятків людей вийшли на акцію пам’яті адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової, яких вбили у Москві в 2009 році.

Таку акцію пам’яті в Києві організовують вже 10-й рік поспіль. Вона проходить не лише в Україні, але і по всьому світу.

Організатори акції також заявили, що хочуть привернути увагу до проблем неофашизму та ультраправого насильства в Україні та світі. Участь у події взяли правозахисники та громадські активісти.

Учасники акції пам'яті Маркелова і Бабурової на Михайлівській площі в Києві, 19 січня 2019
Фото:

Олександра Чернова/ Громадське

«Не зважаючи на завади, ми показуємо, що такі акції будуть відбуватися і далі. Мирну боротьбу проти агресивних нацистів будемо вести далі, поки не переможемо нацизм», — сказав правозахисник Володимири Чемерис, учасник акції пам’яті.

Протистояти цій акції на Михайлівську площу вийшли понад 30 представників праворадикальних організацій. Вони розгорнули плакати з написами: «Коли ліві не стають «жертвами терору», страждають мільйони», «Мертвий лівий не влаштує Голодомору», «Нападники на Вербича не покарані».

Представники праворадикальних організацій протистоять акції пам'яті, 19 січня 2019
Фото:

Олександра Чернова/ Громадське

На місці забезпечують порядок близько 30 правоохоронців.

У січні 2018 року праворадикали намагалися зірвати акцію пам'яті Маркелова та Бабурової.

Станіслав Маркелов займався справами, пов'язаними з військовими злочинами в Чечні і правозахистом. Зокрема представляв інтереси потерпілих від терористичного акту на Дубровці.

Анастасія Бабурова була позаштатною співробітницею «Новой газеты» та активним учасником антифашистського руху. Пострілом в голову обидва були вбиті в Москві в січні 2009 року. Пізніше за підозрою в убивстві заарештували учасники правої організації «Російська національна єдність» (РНЕ). Вважається, що причиною вбивства стала одна зі справ, яку вів Маркелов, де фігурували члени РНЕ. За іншою версією — йдеться про чеченський слід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Небезпечна робота: найгучніші вбивства журналістів російських ЗМІ

Поділитись: