Світ / Сусідні країни

У Москві затримали 10 учасників акції на підтримку підозрюваних в екстремізмі

«Дождь»
Світ/Сусідні країни/У Москві затримали 10 учасників акції на підтримку підозрюваних в екстремізмі
Зберегти
Вигляд
Російські поліцейські затримали близько 10 учасників мітингу на підтримку фігурантів справ «Сети» та «Нового величия», підозрюваних в екстремізмі.

Акція під назвою «За наших і ваших дітей» проходила біля будівлі ФСБ на Лубянській площі. Згодом частина протестувальників відправилася на Тверську вулицю.

Московська влада не санкціонувала проведення мітингу, тому силовики почали затримувати активістів. За інформацією «Дождя», поліція затримала близько 10 учасників мітингу.

Зазначається, що поліцейські затягли в автозак підлітків, які намагалися сховатися в арці одного з будинків на Тверській вулиці.

Нагадаємо, аналогічна акція пройшла і в Петербурзі, там силовики затримали понад 40 людей.

Справа «Сети» налічує 11 підозрюваних. Вони — ліві активісти з Пензи та Петербурга, яких звинуватили нібито в організації терористичної спільноти. За версією слідства, ці люди збиралися влаштувати теракти до виборів президента РФ та на Чемпіонаті світу з фуболу, який пройшов у Росії. Обвинувачення ґрунтується на свідченнях самих підозрюваних, хоча частина з них заявила про катування з боку ФСБ.

Справа «Нового величия» налічує 10 підозрюваних, яких звинуватили в організації екстремістської спільноти. Слідство вважає, що підозрювані нібито хотіли повалити конституційний лад Росії через месенджер Telegram.

Раніше обвинувачена в екстремізмі та образі почуттів вірян росіянка Марія Мотузна виїхала з Росії до України.

У будинок Мотузної прийшли з обшуками 8 травня 2018, передає «Новая газета». Дівчину звинувачують за двома статтями: «розпалювання ненависті або ворожнечі» та «образа почуттів вірян». Їй загрожує до 6 років позбавлення волі. Причиною таких обвинувачень стали меми на її сторінці у «ВКонтакте», а також картинки, які були збережені на її комп’ютері.

Згодом Мотузна, яку в РФ судять за екстремізм та образу почуттів вірян через меми в соцмережі «Вконтакте», показала, яку інформацію соціальна мережа надає слідству.

Пов`язані новини