У Москві на проспекті Сахарова почався узгоджений мітинг за вільні вибори та звільнення затриманих під час попередніх мітингів, яку не були узгоджені з владою.

За даними російських силовиків станом на 15 год на акцію прийшли 15 тисяч людей. За даними волонтерів «Белого счетчика» — близько 28 тисяч.

Цього разу на мітинг вийшли й відомі російські репери та блогери. Зокрема, на акцію прийшли репери Оксімірон, Face, Loqiemean, журналісти Юрій Дудь і Леонід Парфьонов, відеоблогери Ельдар Джарахов та Данило Поперечний.

На акції в Москві планують виступити «Кровосток», IC3PEAK і Face, однак влада Москви проти.

Акції солідарності також проходять в інших російських містах.

Станом на 15 год у Петербурзі на акції затримали 20 людей, у Москві — 5.

Нагадаємо, 27 липня у Москві відбувся несанкціонований мітинг з вимогою допустити незалежних кандидатів до виборів у Московську міську думу. Силовики затримали майже 1 400 людей.

Офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Учасники протестів незадоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Вочевидь, правляча партія «Єдина Росія» має низьку підтримку в столиці РФ. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

Поділитись: