У МОЗ пояснили, чи можна бути донором крові після вакцинації проти COVID-19

Вакцинація проти коронавірусу не впливає на можливість стати донором крові. Її можна здавати вже навіть на наступний день після отримання щеплення.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

У відомстві кажуть, що є міф про те, що щеплені проти COVID-19 не можуть бути донорами крові. Насправді ж щеплення «неживими вакцинами», якими є всі наявні в Україні вакцини проти COVID-19, не є протипоказанням до донорства крові.

«Якщо наступного дня після щеплення людина почуває себе здоровою і це підтверджує лікар під час огляду та аналіз крові перед донацією, їй можна стати донором крові», — пояснили в МОЗ.

Там додають, що такі рекомендації діють не лише в Україні. За даними американського Червоного Хреста, здавати кров можуть люди, щеплені всіма «неживими» вакцинами. Йдеться про препарати CoronaVac, AstraZeneca, Janssen, Moderna та Pfizer.

Що таке живі й неживі вакцини?

«Живі» вакцини містять живі ослаблені штами бактерій і вірусів. Натомість «неживі» вакцини містять інактивовані шляхом фізичного (температура, ультрафіолетове випромінювання тощо) або хімічного (формальдегід, спирт) впливів на мікроорганізми або їхні окремі антигени.