Міністерство охорони здоров’я хоче змінити підходи до прогнозування кількості хворих, а також критерії для послаблення карантину в регіонах.

Про це розповів очільник відомства Максим Степанов в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Поки ми плануємо не стільки зміну критеріїв, скільки хочемо зробити більш прогнозованим, щоб було чітко видно, при досягненні яких критеріїв ми будемо переходити у різні зони. Наприклад, у жовту, червону або зелену. Щоб це було прогнозовано для українців, щоб ми розуміли заздалегідь, де ми перебуваємо, куди ми рухаємося в залежності від регіону», — розповів він.

Також, за словами Степанова, у регіонах спостерігається ситуація, коли у певних містах фіксують більше хворих, на відміну від інших районів області.

«Наприклад, у Львівській області, де у нас фіксується зростання кількості хворих протягом двох тижнів. З одного боку — йде зростання показників у Львівській області в цілому. З іншого — це, здебільшого, йде завдяки місту Львів. Є райони, де кількість хворих менша. Я думаю, що все це потрібно передбачати», — додав міністр.

Тому, за його словами, відомство «намагається балансувати між максимально можливим комфортом і обмеженнями».

Напередодні, 16 липня, президент Володимир Зеленський закликав не поспішати продовжувати карантин в Україні більше, ніж на місяць.

Річ у тім, що Міністерство охорони здоровʼя готує проєкт постанови, якою карантин продовжать ще принаймні на місяць, але внесуть корективи в правила адаптивного карантину.

Нагадаємо, в Україні з 22 травня діє так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.

Карантин не послаблюють у регіонах, де:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я складає понад 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків COVID-19 понад 10%.
Поділитись: