У МОЗ розповіли, скільки з мільйона вакцинованих проти COVID-19 українців зіштовхнулися з побічними ефектами

Менше ніж 1% вакцинованих від коронавірусу в Україні скаржилися на несприятливі події — побічні ефекти — після щеплення. Найбільше скарг надійшло від людей, яким кололи Covishield.

Про це повідомило підприємство «Державний експертний центр МОЗ України», яке проаналізувало дані з 24 лютого до 24 травня.

Там зазначають, що після майже мільйона введених доз вакцин кількість карт-повідомлень про випадки несприятливих подій становить 1 436, або менш як 1% від усіх щеплених:

  • 0,22% після вакцини Covishield;
  • 0,049% після вакцини CoronaVac;
  • 0,034% після вакцини Сomirnaty від Pfizer;
  • 0,083% після вакцини AstraZeneca.

Яка «побічка» здебільшого виникала в людей?

Вакциновані українці переважно зіштовхувалися з підвищенням температури, втомлюваністю, загальною слабкістю, лихоманкою, ознобом, грипоподібним станом, почервонінням, болем і набряком, інфільтрацією, ущільненням, набряком руки, онімінням у місці введення.

Дещо рідше в них траплялися розлади з боку опорно-рухового апарату: міалгія, артралгія, набряк суглобів. Були й неврологічні розлади: головний біль, сонливість, безсоння, парестезії, запаморочення, тремор верхніх кінцівок.

У рідкісних випадках траплялися шлунково-кишкові розлади: нудота, блювання, діарея, біль у животі, спотворення смаку, спрага. А також імунні розлади, розлади шкіри та її похідних: набряк гортані, нежить, пирхота у горлі, набряк Квінке, кропив'янка, свербіж, алергічний висип, почервоніння обличчя, пурпура.

Вакцинація в Україні

У нас вона триває в нас із 24 лютого. Щеплення роблять чотирма препаратами: CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії), AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї, CoronaVac та Pfizer.

За Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у травні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей — поки таких темпів не досягли.