У МОЗ розповіли, як розвозитимуть вакцину Pfizer до регіонів ㅡ вона потребує особливих умов
Вакцину проти коронавірусу від Pfizer розвозитимуть до місць вакцинації в регіонах у термоконтейнерах, де температура тримається на рівні від 2 до 8 градусів тепла. За таких умов препарат може зберігатися до 5 днів (до 120 годин). Це означає, що щеплення треба буде робити швидко ㅡ повторно заморожувати вакцину не можна.
Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, йдеться у статті hromadske «Щепити 24 мільйони людей до кінця року. Як Україна планує далі розгортати вакцинацію і чи є такий план реалістичним».
Зокрема, за його словами, для України оптимальною є вакцина, яка зберігається за температури від +2 до +8°C. Для таких препаратів у нас вже налагоджений логістичний маршрут із «ланцюгом холоду», тому проблем зі зберіганням вакцин не виникає.
Однак уже 16 квітня Міністерство охорони здоров'я очікує отримати 117 доз вакцини Pfizer у межах глобальної ініціативи COVAX. А у травні-червні — ще 10 мільйонів доз вакцини, але вже за прямим контрактом.
Для тривалого зберігання цієї вакцини необхідна температура -70°C. Її можна тимчасово зберігати й у контейнерах із температурою від 2 до 8 градусів тепла, але тоді термін придатності препарату скорочується до 5 днів (120 годин). Розвозити вакцину до центрів вакцинації по регіонах будуть саме у таких термоконтейнерах.
«Оскільки ми забираємо цю вакцину з температури -70 та їдемо робити нею щеплення, то треба чітко розуміти, кого ми в цей день нею вакцинуємо. Ми беремо лише ту кількість доз, яку можемо витратити за день. Вакцину не можна повторно заморожувати, не можна везти назад до холодильника», — каже Віктор Ляшко.
Уточнення: У початковій версії новини йшлося про те, що до регіонів вакцину везтимуть у транспортних контейнерах із сухим льодом, температура в яких від 2 до 8 градусів тепла. Ляшко зазначав, що вакцина в таких умовах може зберігатися місяць. Однак це не відповідає дійсності.
Що у нас із вакцинацією?
З 24 лютого в нас розпочався перший етап вакцинації проти коронавірусу, а з 22 березня — другий. Паралельно з мобільними бригадами тепер працюють стаціонарні пункти. Крім медиків і військових, почали щепити літніх людей.
Україна наразі отримала дві вакцини: 500 тисяч доз CoviShield та 200 тисяч доз CoronaVac. Загалом в Україні перше з двох щеплень отримали 419 295 людей та ще 5 завершили вакцинацію — отримали другу дозу.
Також Міністерство охорони здоров'я очікує постачання вакцини Pfizer: 117 тисяч доз у межах глобальної ініціативи COVAX та 10 мільйонів доз — у межах прямого контакту з виробниками.
- Поділитися: