У МОЗ розповіли, яка в Україні ситуація з вакцинацією проти коронавірусу
В Україні з початку квітня до середини червня зробили більш як пів мільйона щеплень проти коронавірусу. Темпи вакцинації вдалося прискорити, але вони все ще не такі, як були до повномасштабного вторгнення.
Про це нам повідомили у Центрі громадського здоров'я МОЗ.
Так, серед причин зростання кількості вакцинації — відновлення транспортної інфраструктури, що дозволяє своєчасно постачати вакцини у більшість регіонів України. За квітень загалом зробили 214 254 щеплення, за травень — 253 893, у першій половині червня — 88 175.
Протягом травня-червня відбувся значний приріст кількості проведених щеплень бустерними дозами: 29,9% становлять перші дози, 13,8% — другі дози, 56,3% — бустерні дози. Винятком є Київ: там 89,3% щеплень — це перші дози.
Для досягнення цільового показника — вакцинації принаймні однією дозою 70% населення — в Україні потрібно щепити ще 10 мільйонів людей.
«Сьогодні, в умовах війни, імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями в країні», — наголошують у ЦГЗ.
А що із захворюваністю?
Станом на 1 червня в Україні спостерігали зниження захворюваності на COVID-19. Серед причин — як розвиток епідемічного процесу, так і російське вторгнення, яке ускладнило виявлення нових випадків у країні. У ЦГЗ кажуть, що до кінця року очікують на стабілізацію епідемічного процесу COVID-19 в Україні.
Проте зазначимо, що в інших європейських країнах зараз спостерігають зростання захворюваності на COVID-19. Так, директор європейського регіону ВООЗ Ганс Клюге в інтерв'ю AFP заявив, що зараз у Європі відбувається «вибух» захворюваності, що призведе до збільшення смертності, цитує «Укрінформ». Наприклад, 30 червня у Франції зафіксували 133 тисячі нових випадків коронавірусу, а в Німеччині — 113 тисяч.
Яка ситуація із тестування та кількістю вакцин в Україні — читайте тут.
- Поділитися: