Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко порівняв заходи, які вводять в Індії через порушення обмежень щодо коронавірусу, зокрема побиття поліцією правопорушників, та складання адмінпротоколів за порушення в Україні. Водночас він погодився, що так робити не потрібно.

Про це він сказав в ефірі hromadske.

«Ви дивитеся відео з інших країн, як поводять себе поліцейські? Як індійська поліція палицями б'є громадян, які перебувають у публічних місцях», — сказав речник, додавши, що переконаний — так робити не потрібно.

«Я закликаю вас — не порушуйте. Виходити не з наративом, що поліцейський перевищив повноваження, а з іншим — не порушувати. Залишайтесь вдома, тоді вам не доведеться мати проблеми зі складанням адмінпротоколу», — зазначив Шевченко.

Він також пояснив, що кожного правопорушника зафіксувати неможливо, але фіксування порушників має профілактичний характер.

«Тисячі протоколів будуть складені, іншим не захочеться мати справу з судовим розглядом своєї справи та бути оштрафованим», — додав речник.

Нагадаємо, президент Філіппін Родріго Дутерте дозволив поліції та армії стріляти у тих, хто відмовляється від обсервації. Згодом у пресслужбі президента вказали, що Дугерте «просто перебільшив».

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми офіційними даними МОЗ, коронавірусом в Україні заразилися 804 людини, з них 20 померли, а 13 одужали.

Нагадаємо, 1 квітня стало відомо, що уряд посилить обмеження на час карантину по всій країні. Водночас відповідної постанови ще немає.

На час карантину, який триватиме до 24 квітня 2020, на всій території України діятимуть такі заборони:

  • перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
  • переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
  • перебування у громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
  • відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
  • проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.
Поділитись: