Президент Філіппін Родріго Дутерте
Фото:

Facebook/Rody Duterte

Президент Філіппін Родріго Дутерте дозволив поліції та армії стріляти у тих, хто відмовляється від обсервації. Згодом у пресслужбі президента вказали, що Дугерте «просто перебільшив».

Так, слова глави держави, сказані у телезверненні, цитує Reuters.

«Мої накази поліції і військовим… Якщо є проблеми і вони чинять опір, і ваше життя у небезпеці, застрельте їх. Це зрозуміло? На смерть!», — заявив глава держави.

Він додав, що таких людей краще похоронити, ніж вони завдадуть шкоди іншим.

Його коментарі з'явилися після повідомлення ЗМІ про кілька арештів жителів у бідному районі Маніли, які протестували проти недостатньої урядової допомоги в продовольстві та фізичного насильства й дискримінації лікарів.

Згодом пресслужба президента пояснила журналістам, що Дутерте «просто перебільшив».

Глава національної поліції прокоментував цю інформацію тим, що правоохоронці розуміють, що президент «демонструє свою серйозність щодо громадського порядку», водночас розстрілювати нікого не будуть.

На Філіппінах наразі зафіксували 2311 випадків інфікування SARS-CoV-2 та 96 випадків смерті від коронавірусної хвороби.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику! 

У світу кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-19 зросла до 937 170 людей.

За останніми офіційними даними МОЗ, коронавірусом в Україні заразилися 804 людини, з них 20 померли, а 13 одужали.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.
Поділитись: