У Міністерстві закордонних справ підтвердили інформацію про те, що після відвідування України група громадян Молдови заразилися коронавірусом. Водночас як саме це сталося, у МЗС поки не знають.

Про це повідомив очільник міністерства Дмитро Кулеба на брифінгу.

«Я не знаю, чи вони саме в Почаївській лаврі захворіли, але те, що є такі випадки захворювання громадян, які повернулися з території України — це факт», — сказав Кулеба.

Він додав, що посольство України в Молдові звернулося до молдовської сторони, аби там надали більше деталей щодо цієї ситуації.

Також Кулеба закликав православних вірян, які дотримуються посту, утриматися від колективних богослужінь.

«Господь пробачить нам… Ніхто не скасовував індивідуальну молитву, але перебування людей у замкнутому просторі є ідеальним середовищем для поширення інфекції», — наголосив міністр.

Раніше прем’єр-міністр Молдови Іон Кіку повідомив, що група молдовських вірян під час епідемії коронавірусу поїхала автобусом до Почаївського монастиря, що в Україні. Після повернення додому у вісьмох із них підтвердили інфікування SARS-CoV-2.

Раніше Вселенський патріарх Варфоломій наказав церквам припинити проводити служби та релігійні обряди до кінця березня задля боротьби з поширенням коронавірусу.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 23 березня у світі офіційно зареєстровано 339 259 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 14 706 смертей та 98 834 випадки, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Поділитись: