У МЗС Угорщини обурилися скасуванням закону «Ківалова-Колесніченка»
Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що рішення Конституційного суду України про скасування мовного закону «Ківалова—Колесніченка» є «брутальною атакою» української влади на право меншин розмовляти рідною мовою.
Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що рішення Конституційного суду України про скасування мовного закону «Ківалова-Колесніченка» є «брутальною атакою» української влади на право меншин розмовляти рідною мовою.
Про це йдеться на офіційному сайті уряду Угорщини.
За його словами, те, що відбувається в Україні, «відбувається поза правовим полем».
Він також прокоментував нещодавній напад на офіс угорської організації в Ужгороді. Сійярто вважає подію підтвердженням того, що меншини в Україні перебувають «під нападом».
«В Україні здійснюється брутальний напад на національні громади. Серія пов'язаних дій розпочалася із закону «Про освіту» та продовжилася нападами на штаб-квартиру Товариства угорської культури Закарпаття, а тепер зруйновано мовний закон, який надавав можливість меншинам використовувати свою рідну мову», — йдеться у повідомленні урядового порталу.
Сайт уряду Угорщини також цитує слова міністра про те, що уряд України цими діями переслідує «націоналістичні цілі».
Нагадаємо, Конституційний суд України визнав ухвалений у 2012 році Закон «Про засади державної мовної політики» незаконним.
Закон передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10 відсотків. Низка обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.
Ще у 2014 році 57 нардепів звернулися до Конституційного суду з вимогою визнати закон Ківалова-Колесніченка неконституційним. У грудні 2017 року Конституційний суд України перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення й ухвалення рішення щодо конституційного подання.
- Поділитися: