Після незаконної анексії Криму у 2014 році російська окупаційна влада перетворила півострів на військову базу та проводить цілеспрямовану політику щодо зміни його демографічної структури — витісняє українське населення та замінює його громадянами РФ. Загалом переселили з РФ уже пів мільйона людей.

Про це 20 жовтня під час віртуального круглого столу під егідою «Атлантичної ради», що був присвячений спротиву кримських татар утискам та репресіям збоку окупаційної влади Криму, заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, передає «Укрінформ».

Вона зазначає, що колонізація півострова відбувається просто зараз. У МЗС вважають, що наразі уже пів мільйона російських громадян живе в Криму і називають це «величезною загрозою для національної безпеки України».

Джапарова зауважує, що Росія використовує демографічну чистку як свій «класичний» інструмент для приховування власних злочинів. Окупаційна влада влаштовує для місцевого населення психологічний терор, проводить свавільні арешти та систематичні обшуки з єдиною метою — залякати людей, забрати в них свободу на спротив та на самовираження.

Також в МЗС наголошують, що Росія продовжує перетворювати Крим на свою військову базу. Будь-які її дії, зокрема інфраструктурні проєкти, мають очевидне військове призначення. Навіть дороги, які будують в Криму, призначені для посилення військової присутності.

«Росія подвоїла таку військову присутність, вони модернізували свій військових компонент у повітрі, у морі та на суходолі, мають нині шість підводних човнів, чого більш ніж достатньо, щоб контролювати всю акваторію Чорного моря», — наголосила Джапарова.

Що кажуть у Зеленського?

Представник президента України в АР Крим Антон Кориневич у червні заявляв, що за підрахунками української влади на анексований півострів Росія перемістила не менше 300 тисяч своїх громадян.

Він додав, що окупаційна влада витісняє з Криму людей, яких вона сприймає як загрозу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: