УКРАЇНА

У НАБУ відкинули звинувачення Луценка щодо відмови приймати справи ГПУ

23 листопада, 2017 20:03
УКРАЇНА/У НАБУ відкинули звинувачення Луценка щодо відмови приймати справи ГПУ
Зберегти
Вигляд
У Національному антикорупційному бюро заявили, що не відмовляються від передачі спав від Генеральної прокуратури.

У Національному антикорупційному бюро заявили, що не відмовляються від передачі спав від Генеральної прокуратури.

Про це повідомила прес-служба НАБУ.

«Просимо Генпрокурора, народних депутатів та експертів утриматися від спекуляцій на цю тему та працювати в конструктивному руслі», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що дюдський ресурс бюро, детективи якого поєднують функції слідчих та оперативників неспівставний із ресурсами органів прокуратури.

«Звичайно, шкода, що Генеральна прокуратура, маючи такі потужні ресурси, не змогла забезпечити повне та швидке розслідування цих проваджень впродовж останніх двох років», — ідеться у заяві НАБУ.

Також зазначається, що Бюро неодноразово попереджало, що передача справ від ГПУ створить ризики для поточних розслідувань детективів стосовно топ-корупціонерів. 

«Наразі важко спрогнозувати, скільки часу потребуватиме опрацювання матеріалів усіх справ, підслідних НАБУ та зареєстрованих до грудня 2015 року. Цілком очевидно, що передання такої кількості справ за короткий проміжок часу (за попередніми підрахунками йдеться про декілька тисяч) в провадження близько 200 детективів НАБУ гальмуватиме хід розслідувань. Крім того, за таких обставин, у першу чергу, можуть постраждати інтереси потерпілих та інтереси держави», — додали в НАБУ.

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що НАБУ відмовляється приймати десятки справ Генеральної прокуратури. Зокрема серед переданих справ провадження проти екс-президента Януковича

20 листопада сплив п’ятирічний термін дії перехідних положень Кримінально-процесуального кодексу. Тепер Генеральна прокуратура України втрачає функцію слідства і має передати розслідування важливих злочинів, пов’язаних з корупцією та злочинами високопосадовців, Державному бюро розслідувань і Національному антикорупційному бюро. Перше так і не розпочало роботу, а друге і без того завалене поточними справами.

ЧИТАЙТЕ: Генеральна передача справ: хто розслідуватиме злочини високопосадовців.

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Ним став Роман Труба.

За його словами, запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року. А от генпрокурор  заявив, що ДБР запрацює наприкінці 2018 року

Пов`язані новини