На думку заступниці голови Національного банку Катерини Рожкової, відновити кредитування в Україні заважає брак платоспроможних позичальників та небажання малого бізнесу працювати прозоро.

Про це Рожкова повідомила в інтерв’ю «Голосу Америки».

За її словами, наразі в Україні найактивніше розвивається не бізнес-кредитування, а споживчі позики.

«Споживче кредитування наразі розвивається дуже високими темпами. Якщо ж говорити про кредитування в корпоративному сегменті, то ми бачимо що по тих позичальниках, які не допускали дефолтів, йшли на реструктуризацію, приріст кредитного портфеля складає 20% рік до року», — повідомила Рожкова.

Подальшому розвитку корпоративного кредитування, за її словами, заважає брак платоспроможних позичальників.

«В банківському секторі біля 50% непрацюючих кредитів і вони сконцентровані у великих бізнес-групах, які свого часу активно кредитувалися», — пояснює Рожкова.

Також вона зазначила, що малий та середній бізнес, не готові працювати прозоро та показувати реальної звітності. Водночас банки наразі орієнтуються виключно на офіційну фінансову звітність.

Зазначимо, що напередодні у Нацбанку провели аналіз кредитних портфелів банків та виявили, що більшість кредитів, які банки видали малому та середньому бізнесу, насправді були кредитами великим бізнес-групам.

Поділитись: