Протягом березня 2020 року міжнародні резерви України зменшилися на 1,7 мільярда доларів та станом на початок квітня складають 24,9 мільярда доларів.

Такі дані наводить Національний банк України.

За підсумками березня 2020 року обсяги міжнародних золотовалютних резервів України скоротилися на 7,8% та повернулися до рівня початку року.

«Зменшення міжнародних резервів упродовж березня було зумовлене, насамперед, значними обсягами валютних інтервенцій Національного банку, спрямованими на згладжування надмірних курсових коливань через ажіотажний попит на валюту з боку бізнесу та населення», — пояснюють у Нацбанку.

Так, на підтирку гривні від різкого падіння Нацбанк витратив з резервів 2,189 мільярда доларів. Ще 1,124 мільярда доларів з резервів викупив український уряд для погашення державних боргів. З цієї суми 409,3 мільйона доларів витратили на обслуговування боргу перед Міжнародним валютним фондом.

«Ці витрати з резервів були врівноважені новими надходженнями на користь уряду. Упродовж місяця Уряд України залучив 873,2 млн дол. США та 276,9 млн євро за рахунок розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у іноземній валюті», — додали у Нацбанку.

Внаслідок переоцінки вартості міжнародних резервів їхній обсяг протягом березня зріс на 16,6 мільйона доларів.

Наразі рівень міжнародних резервів достатній для покриття майбутнього імпорту на 3,7 місяця (безпечним вважається рівень резервів, не менший за 3 місяці)

Станом на початок березня розмір міжнародних резервів України становив 26,62 мільярда доларів.

Нагадаємо, що у січні 2020 року міжнародні резерви України зросли на 1 мільярд доларів та склали 26,3 мільярда доларів. Станом на початок 2020 року рівень міжнародних резервів України склав 25,3 мільярда доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

Поділитись: