У Національному банку України повідомили, що зміцнення гривні та падіння курсу іноземних валют в Україні є природним процесом, який пояснюється високою пропозицією валюти на ринку.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні фундаментальні фактори зумовлюють надлишкову пропозицію валюти на українському ринку. За таких умов, зміцнення гривні — природний процес», — повідомив Чурій.

За його словами, гривню наразі підтримує великий урожай та обсяги експорту зернових, інвестиції іноземців у державні боргові облігації та значні обсяги переказів коштів українських трудових мігрантів.

Раніше міністр економічного розвитку України Тимофій Милованов заявив, що долар за 24 гривні — це «нова реальність».

Нагадаємо, що у бюджеті на 2019 рік уряд заклав середньорічний курс долара на рівні 29,4 гривні, проте наразі він складає 23,97 гривні за долар.

Раніше у Рахунковій палаті підрахували, що через суттєве зміцнення гривні державний борг України зменшився на 100 мільярдів гривень. Також там повідомляли, що через завищені очікування щодо курсу гривні, які закладалися у законопроєкт про державний бюджет на 2019 рік, а також через падіння курсу валют бюджет недоотримав 46,2 мільярда гривень.

Поділитись: