За перші 8 місяців 2019 року державний бюджет України було недовиконано на 4,8% за доходами. Причиною цього у Рахунковій палаті вважають завищені показники курсу гривні, які враховувались при плануванні бюджету на цей рік.

Про це йдеться у повідомленні Рахункової палати.

«У середньому за січень – серпень курс гривні становив 26,6 грн за долар США, у той час як при визначенні показників державного бюджету враховано 28,2 гривні за долар США. Залишаються нижчими від прогнозованих на рік і темпи зростання імпорту товарів», — повідомляє прес-служба Рахункової палати.

За даними відомства, така невідповідність у плановому та фактичному курсах гривні призвела до того, що бюджет недоотримував податки, зокрема ПДВ на імпортні товари, акцизи з імпорту та мита.

Крім цього, у Рахунковій палаті повідомили, що держава не виконує всі свої заплановані у бюджеті видатки. Станом на початок вересня невиконаними залишилися 8,6% видатків бюджету, що складає 56,4 мільярда гривень.

Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що через зміцнення курсу гривні бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень. Водночас зміцнення гривні дозволило зекономити 11,5 мільярда гривень на обслуговування державного боргу.

На початку вересня Україна повністю розрахувалася з Міжнародним валютним фондом за програмою 2014-2015 років, а також виплатила понад 1,1 мільярда доларів за євробондами. Для виплати боргів на початок вересня уряд накопичив 130 мільярдів гривень.

Поділитись: