Ревальвація гривні або падіння курсу іноземних валют в Україні від початку 2019 року призвело до того, що гривневий еквівалент державного боргу України зменшився на 100 мільярдів гривень.

Про це повідомив голова Рахункової палати України Валерій Пацкан під час засідання бюджетного комітету Верховної Ради.

«Укріплення гривні має дві сторони медалі. Позитив — за 8 місяців цього року загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу зменшився на 101,3 млрд грн. Укріплення гривні спричинило зменшення боргу на 144,3 млрд грн при перевищенні запозичень над погашенням боргу на 43 млрд гривень», — повідомив Пацкан.

Водночас Пацкан зазначив, що через невідповідність прогнозованого у бюджеті на 2019 рік курсу валют реальнуму курсу, бюджет недоотримав понад 20 мільярдів гривень доходів.

Раніше у Рахунковій палаті повідомляли, що через завищені очікування щодо курсу гривні, які закладалися у законопроєкт про державний бюджет на 2019 рік, а також через падіння курсу валют бюджет недоотримав 46,2 мільярда гривень. Також у Рахунковій палаті підрахували, що через зміцнення курсу гривні бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень. Водночас зміцнення гривні дозволило зекономити 11,5 мільярда гривень на обслуговування державного боргу.

Поділитись: