Директор департаменту Національного банку України Віталій Ваврищук заявив, що деякі українські банки продовжують активно видавати валютні кредити навіть попри високі ризики фінансової стабільності та настання фінансової кризи.

«Ми бачимо картину в розрізі окремих банків, і нас це насторожує, що після кризи для деяких установ дедоларизація не відбулась. Одні банки поставили собі за ціль знизити долю валютних кредитів і успішно до неї йдуть, в той час як інші й надалі кредитують у валюті», — зазначив Ваврищук на брифінгу у Києві 3 грудня.

За його словами, Нацбанк не збирається вводити будь-яких обмежень щодо обсягу валютних кредитів та депозитів. Водночас, там будуть проводити переговори з керівниками банків з метою зменшення кількості виданих валютних кредитів.

Також у Нацбанку повідомляли, що Україна входить до трійки країн-лідерів лідерів за кількістю банківських криз у світі. Так, остання така криза коштувала економіці України 40% ВВП.

Раніше японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Раніше повідомлялось, що українські банки повідомляли про зменшення попиту на кредити, водночас там планували посилити вимоги до позичальників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Приводів для паніки немає»: як агресія Росії в морі вплинула на курс гривні.

Курс російського рубля також знизився на тлі конфлікту в Керченській протоці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нашкодити може паніка, а не воєнний стан, але долара по 40 гривень не буде.

Поділитись: