Економіка

У Нацбанку занепокоєні активною видачею валютних кредитів деякими банками

Інтерфакс-Україна
Економіка/У Нацбанку занепокоєні активною видачею валютних кредитів деякими банками
Зберегти
Вигляд
Директор департаменту Національного банку України Віталій Ваврищук заявив, що деякі українські банки продовжують активно видавати валютні кредити навіть попри високі ризики фінансової стабільності та настання фінансової кризи.

«Ми бачимо картину в розрізі окремих банків, і нас це насторожує, що після кризи для деяких установ дедоларизація не відбулась. Одні банки поставили собі за ціль знизити долю валютних кредитів і успішно до неї йдуть, в той час як інші й надалі кредитують у валюті», — зазначив Ваврищук на брифінгу у Києві 3 грудня.

За його словами, Нацбанк не збирається вводити будь-яких обмежень щодо обсягу валютних кредитів та депозитів. Водночас, там будуть проводити переговори з керівниками банків з метою зменшення кількості виданих валютних кредитів.

Також у Нацбанку повідомляли, що Україна входить до трійки країн-лідерів лідерів за кількістю банківських криз у світі. Так, остання така криза коштувала економіці України 40% ВВП.

Раніше японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Раніше повідомлялось, що українські банки повідомляли про зменшення попиту на кредити, водночас там планували посилити вимоги до позичальників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Приводів для паніки немає»: як агресія Росії в морі вплинула на курс гривні.

Курс російського рубля також знизився на тлі конфлікту в Керченській протоці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нашкодити може паніка, а не воєнний стан, але долара по 40 гривень не буде.

Більше про:
# кредити
Пов`язані новини