У Нафтогазі погодили план розділення (анбандлінгу) компанії та виділення з-під її управління газотранспортної системи України. Там вважають, що цей процес не завадить арбітражному позову Нафтогазу до Стокгольмського арбітражу, у якому компанія вимагає у Газпрому 11 мільярдів доларів.

«Здійснення анбандлінгу потребує значних обсягів попередньої юридичної роботи. Нафтогаз має чітке розуміння, які саме зміни потрібні для реалізації кожної з двох моделей анбандлінгу, а також висновки юристів щодо доцільності кожної моделі в контексті нового арбітражного провадження з Газпромом», — повідомили у Нафтогазі.

Там зазначають, що розділення компанії шляхом утворення незалежного оператора газотранспортної системи (компанія Магістральні газопроводи України) не має стати на заваді нового арбітражного позову проти Газпрому, у якому Нафтогаз намагається компенсувати 11 мільярдів доларів від втрати транзиту російського газу через Україну.

Зазначається, що в рамках позову Нафтогазу щодо транзитного контракту йдеться про перегляд тарифів за транзит газу у період з березня 2018 року до кінця 2019 року, коли закінчиться договір про транзит між компаніями. Причина такого перегляду — будівництво Росією газопроводів в обхід України, за рахунок яких вона може припинити транзит газу через Україну.

Загальна вартість втрат, які Нафтогаз хоче відшкодувати у суді за втрату Україною транзиту оцінюється в 11,6 мільярда доларів.

Зазначимо, що розділення Нафтогазу на 2 компанії та виділення оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу необхідне для виконання Україною своїх зобов'язань в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу та Третьої енергетичної директиви ЄС.

6 грудня 2018 року у Єврокомісії заявили, що Нафтогаз має розробити договір про своє розділення до кінця 2019 року.

У липні 2018 року у Нафтогазі заявляли, що негайне розділення компанії та виведення з-під її управління газотранспортної системи неможливе через спір з Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

Нагадаємо, що напередодні Нафтогаз залучив міжнародну аудиторську фірму ПрайсвоерхаузКуперс для здійснення розділення на дві компанії.

Нагадаємо, що 25 квітня адвокати норвезької юридичної компанії Wikborg, Rein & Co, які представляли інтереси Нафтогазу в Стокгольмському арбітражному суді, радять компанії відкласти виведення з-під її управління Укртрансгазу. На думку юристів, це становить загрозу для майбутнього отримання Україною компенсації Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

Пізніше у Нафтогазі відклали рішення про розділення компанії.

Поділитись: