Голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що програма нарощення видобутку газу до 2020 року провалилася через те, що компанія не отримувала нових ліцензій на видобуток газу.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нафтогазу.

«Ми працюємо над тим, щоб власний видобуток не зменшувався. Нафтогаз дуже довго тримали на нульовому пайку – нам не давали ліцензій і ми не могли шукати нові родовища», — зазначив Коболєв.

За його словами, програма з нарощення видобутку Укргазвидобуванням могла бути виконана лише за певних умов, серед яких — доступ до нових ліцензій.

«Якщо подивитись на статистику відносин Укргазвидобування і Полтавської облради, ми постійно отримували відмови. Коли постійно відмовляють в ліцензіях і можливості бурити, дуже важко знаходити новий газ», — додав голова правління Нафтогазу.

Водночас він зазначив, що за швидкістю відбору газу зі старих родовищ Нафтогаз один з найкращих серед видобувних компаній світу.

Нагадаємо, що за підсумками січня-листопада 2019 року обсяги видобутку газу в Україні скоротилися на 1,1%. Разом з цим, обсяги імпорту газу до України від початку року навпаки зросли — на 44%.

Найбільше видобуток газу скоротила компанія Укргазвидобування — на 3,2%.

Укргазвидобування — найбільша газодобувна компанія в Україні, яка добуває близько 75% загального видобутку газу. 100% акцій компанії належить державному Нафтогазу.

Поділитись: