За 9 місяців 2019 року обсяги імпорту газу до України зросли на 44% проти показника за аналогічний період попереднього року. При цьому обсяги видобутку газу залишилися на минулорічному рівні.

Такі дані наводить Укртрансгаз, підбиваючи підсумки роботи газотранспортної системи України за 9 місяців 2019 року.

«Всього за дев’ять місяців 2019 року в Україну імпортовано 11,6 мільярда кубометрів блакитного палива, що більше на 44% від аналогічного минулорічного обсягу», — йдеться у повідомленні.

Там підкреслюють, що Україна не проводить імпорт газу з Росії вже більш ніж 1400 днів, а весь газ, який імпортується, закачується з ЄС.

«Надходження природного газу в ГТС від газовидобувних підприємств України з початку року і станом на 01 жовтня 2019 року у порівнянні з позначкою роком раніше залишилося на такому ж рівні — 15,5 мільярда кубометрів», — додають в Укртрансгазі.

Раніше у Державній фіскальній службі повідомили, що за перші 7 місяців 2019 року Україна імпортувала газу на 1,3 мільярда доларів.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що Україна повністю підготувала запаси газу на зиму. Їх має вистачити навіть на випадок припинення Росією транзиту газу.

17 вересня запаси газу у сховищах України перевищили 19,5 мільярда кубометрів.

Раніше повідомлялось, що іноземні компанії закачали до українських газових сховищ 1,4 мільярда кубометрів газу.

Нагадаємо, що для закупівлі додаткових обсягів газу Нафтогаз випустив євробонди на загальну суму 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: