Газ, який українці споживатимуть протягом опалювального сезону, продаватимуть за гарантованою ціною. Цей газ Нафтогаз закупив на ринкових умовах, а отримати його Україна планує у січні-березні 2020 року.

Про це повідомили у прес-службі Нафтогазу.

Там зазначають, що кінцеві ціни на газ для українців з 1 січня та до кінця опалювального сезону складуть 7,2-7,8 гривні за кубометр (залежно від регіону, адже до цієї ціни кожен регіональний газзбут включає свої надбавки). Зафіксувати таку ціну вдалося за допомогою укладання форвардного контракту — біржової угоди, у якій закріплюється ціна поставки товару у майбутньому, що страхує покупця від її ймовірного зростання.

«На відміну від попередньої зими, коли рівень ціни на газ для захищених споживачів визначався політичними домовленостями з міжнародними кредиторами України, гарантована ціна на 1 квартал 2020 року базується на прозорому ринковому механізмі. Вона була визначена на основі котирувань на одній із найбільших європейських газових бірж і зафіксована на рівні фактичних форвардних контрактів з поставкою в січні-березні 2020 року, які уклав Нафтогаз», — йдеться у повідомленні Нафтогазу.

Там зазначають, що такий механізм закріплення ціни на газ для населення не суперечить домовленостям України з МВФ, який вимагає, щоб уряд запровадив для українців ринкові ціни на газ.

У Нафтогазі зазначають, що на час опалювального сезону з 1 січня 2020 року ціни на газ для українців будуть на 12% нижчими, ніж ціни на газ під час попереднього опалювального сезону.

«З 1 січня 2020 року і до кінця опалювального сезону всі домогосподарства і виробники тепла автоматично будуть отримувати газ за гарантованою ціною. Для цього споживачам не потрібно робити жодних дій, підписувати додаткові угоди або здійснювати передоплату», — повідомляють в українській газовій компанії.

Там також нагадують, що за бажанням кожен охочий зможе відмовитися від купівлі газу за гарантованою ціною.

27 листопада уряд затвердив постанову про страхову (гарантовану) ціну на газ для населення.

Рішення уряду захищатиме українців від коливань цін на газ, тому тарифи для споживачів зростати не будуть. Водночас українці матимуть право відмовитися від страхової ціни та платити за ринковою. Зробити це можна до 20 грудня. У такому разі споживач піде на ризик, адже ринкові ціни можуть як підскочити догори, так і спасти ще більше на час опалювального сезону.

У постанові про страхову ціну на газ також наводяться розрахунки Нафтогазу стосовно того, що ринкова ціна на газ може зрости у 1,8 раза, якщо Україна та Росія не підпишуть договір про транзит газу до Європи.

Водночас, якщо угоду про транзит вдасться укласти, то ціни на газ можуть сягнути свого історичного мінімуму.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile