У 2019-2021 роках чотири з шести енергоблоків Запорізької атомної електростанції перейдуть на ядерне паливо компанії Westinghouse.

У 2019-2021 роках чотири з шести енергоблоків Запорізької атомної електростанції перейдуть на ядерне паливо компанії Westinghouse.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Енергоатому.

В той же час, два енергоблоки планують залишити для експлуатації виключно на російському ядерному паливі.

 «Процес диверсифікації постачань ядерного палива на енергоблоках Запорізької АЕС відбувається у відповідності із запланованими термінами. Ми впевнені в результаті», — повідомив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

У Енергоатомі також зазначають, що восени 2017 року три енергоблоки станції експлуатувались у змішаному режимі: вони працювали і на російському, і на американському ядерному паливі.

Запорізька АЕС — найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 гігават. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 гігавату кожен. 

Нагадаємо, що нещодавно Рівненська АЕС домовилась про постачання ядерного палива зі Сполучених  Штатів.

Також повідомлялось, що Україна купила в РФ ядерного палива на суму майже 68 мільйонів доларів. Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі «ТВЕЛ».

Раніше на урочистостях з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile