(Зліва направо) Президент України Володимир Зеленський, канцлерка ФРН Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон, президент РФ Володимир Путін, Париж, 10 грудня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/LUDOVIC MARIN / POOL

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у нього та президента РФ Володимира Путіна «абсолютно різний погляд» на передачу під контроль Києва непідконтрольної ділянки кордону України та Росії.

Про це Зеленський заявив на прес-конференції у Парижі за підсумками «нормандської зустрічі», відповідаючи на запитання hromadske.

«У нас з президентом РФ, кажу відверто, різний, напевне абсолютно, погляд щодо передачі кордону і коли це можливо. Дійсно я можу відкрито про це говорити. Президент РФ каже, що у Мінську, що наш колишній президент Петро Олексійович підписав, передача кордону після виборів. Я звісно підіймаю питання про те, аби передача контролю була до виборів. Мені здається, я доволі аргументовано кажу, але поки у нас різні погляди», — сказав він.

Своєю чергою, Путін підтвердив, що позиції з цього питання у нього та Зеленського не співпадають.

«Нас дуже просто зрозуміти: ми за те, щоби виконувались Мінські угоди. Візьміть та прочитайте, що там написано. Там написано: Україна починає встановлювати контроль на цій території, на цій ділянці кордону на наступний день після виборів. І остаточно цей процес завершується після повної реалізації усіх політичних процедур. Навіщо розкривати Мінські угоди і їх переписувати?», — сказав він.

Президент РФ вважає, що кожний пункт цих угод пов’язаний одне з одним, тому якщо «розкрити один пункт — почнеться переписування інших».

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись: