Президент Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю вирішити питання так званих VIP-палат та скасувати всі нормативні акти, які цього вимагають.

Про це глава держави заявив у відеозверненні.

«У нас не «совок» і не буде ніяких люксових палат для «членів ЦК». У жодного політика чи бізнесмена у державних та комунальних лікарнях не буде кращих умов, ніж у звичайного українця», — сказав Зеленський.

Глава держави наголосив, що всі перебуватимуть у тих лікарнях, які за 28 років побудували у цій країні.

«Можливо, тоді зрозумієте, як це — не мати можливості лікуватись у Швейцарії або Ізраїлі. Рівні умови стосуються всіх. Виключень не буде і для перших осіб держави», — додав президент.

Окрім того, він порадив керівникам медичних закладів «не перетворюватися у готельєрів» та не займатися торгівлею палат для «якихось шишок», інакше будуть санкції.

Раніше і прем'єр Денис Шмигаль запевнив, що жодних VIP-палат для чиновників бути не може.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Напередодні журналісти з’ясували, що Департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації розіслав медичним закладам міста наказ про особливі умови лікування «особливих пацієнтів». Так, Департамент визначив перелік медзакладів, які повинні будуть приймати таких пацієнтів, та прописав особливі вимоги до утримання хворих.

Мер Києва Віталій Кличко заперечує, що столичні лікарні готують такі «особливі» палати для депутатів та інших чиновників. Водночас він заявив, що в законі передбачено, що перші особи країни — президент, прем’єр, голова парламенту — повинні мати «певні умови».

«Окремі палати і щоб поряд перебувала державна охорона. Така практика завжди була. І, до речі, не тільки в Україні. Але такі умови можуть стосуватися виключно керівництва держави», — наголосив він.

Мер столиці наполягає, що розпорядження, яке поширили ЗМІ, було зроблене на виконання наказів Державної служби охорони, МОЗ і зверненні на їхній підставі Державного управління справами при президенті. Це були документи з грифом «для службового користування».

Поділитись: