У Міністерстві фінансів України повідомили, що не планують компенсовувати колишньому власнику ПриватБанку Ігорю Коломойському кошти за націоналізацію банку. Раніше Коломойський говорив про те, що хоче отримати від України 2 мільярди доларів.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова в інтерв’ю LB.ua.

«У нас немає такої статті в державному бюджеті. На сьогоднішній день власник ПриватБанку — держава. Держава капіталізувала в цей банк 155,3 мільярда гривень. За планом, банк має бути повернутий на приватний ринок і приватизований», — повідомила Маркарова.

Вона очікує, що після приватизації ПриватБанку держава має отримати максимально можливий прибуток, щоб компенсувати вкладені у банк кошти.

Зазначимо, що наприкінці 2016 року ПриватБанку було націоналізовано рішенням українського уряду. Підставою для націоналізації стала фактична неплатоспроможність банку. Водночас, оскільки ПриватБанк був (і залишається) найбільшим банком України, закрити його не могли, а вивели з ринку шляхом передачі в управління державі.

Одразу після націоналізації український уряд докапіталізував банк на 155 мільярдів гривень. Таким чином банк уникнув банкрутства. Наразі ці кошти ПриватБанк намагається стягнути зі своїх колишніх власників у міжнародних та українських судах.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомляв про те, що не виключає переговорів з Коломойським щодо ПриватБанку. У Національному банку зазначили, що результатом таких переговорів має стати повернення виведених олігархом коштів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile