У Національному банку України прокоментували заяву президента України Володимира Зеленського щодо можливості проведення переговорів між державою та олігархом Ігорем Коломойським щодо націоналізованого ПриватБанку. Там вважають, що результатом цих переговорів має бути повернення грошей державі.

Про це у Національному банку України повідомили у відповідь на запит hromadske.

«Питання відновлення переговорів повинно вирішуватись сторонами переговорів, тобто акціонером ПриватБанку в особі Міністерства фінансів та колишніми власниками банку. Головним результатом має бути повернення коштів державі», — повідомили у Нацбанку.

Там зазначають, що НБУ не може бути стороною переговорів, адже Нацбанк не був власником ПриватБанку, а є регулятором, який здійснює нагляд за банківським сектором.

Водночас у Нацбанку відкинули заяву Зеленського про нібито слабкі позиції України у судових спорах з Ігорем Коломойським. Нагадаємо, що Зеленський пропонував провести переговори з Коломойським щодо ПриватБанку пояснюючи це саме тим, що позиції держави у судовому процесі можуть бути «слабкими».

«Національний банк впевнений у своїй правовій позиції та продовжує відстоювати інтереси держави в українських та швейцарському судах», — наголосили у Нацбанку.

Під час пресмарафону з журналістами 10 жовтня президент Володимир Зеленський виступив за проведення переговорів з колишнім власником ПриватБанку Ігорем Коломойським щодо майбутнього цього банку та вирішення судових суперечок.

Зазначимо, що ПриватБанк — найбільший та найбільш прибутковий банк в Україні. До 2016 року банк належав олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, однак наприкінці 2016 року його було націоналізовано рішенням уряду через ризик банкрутства. Після націоналізації уряд докапіталізував банк, вливши у нього понад 150 мільярдів гривень у формі державних облігацій.

Наразі колишні власники ПриватБанку намагаються оскаржити націоналізацію банку та повернути над ним контроль, в той час як уряд, Нацбанк та сам ПриватБанк через суди намагаються отримати виведені з ПриватБанку напередодні націоналізації кошти.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Поділитись: