Глава Офісу президента Андрій Богдан провів зустріч з послами країн «Великої сімки», на якій представники ОПУ вперше однозначно заявили — жодних підстав для повернення державного ПриватБанку колишнім акціонерам немає.

Про це повідомили в прес-службі Офісу президента.

Окрему увагу на переговорах акцентували на переговорах з Міжнародним валютним фондом, реформуванні банківського сектору та поверненні коштів збанкрутілих банків.

В ОПУ нагадали, що після націоналізації держава вклала у ПриватБанк 155,3 мільярда гривень.

«Ми вважаємо, що які б не були рішення судів, немає жодних підстав для повернення державного ПриватБанку колишнім акціонерам», — заявили в ОПУ.

Крім Богдана на зустрічі від ОПУ також були його заступники Андрій Смирнов та Юлія Ковалів. Нагадаємо, сам Богдан до роботи в ОПУ був адвокатом Ігоря Коломойського, колишнього акціонера ПриватБанк.

17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій ПриватБанку Коломойському. У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною.

Зазначимо, що наприкінці 2016 року ПриватБанку було націоналізовано рішенням українського уряду. Підставою для націоналізації стала фактична неплатоспроможність банку. Водночас, оскільки ПриватБанк був (і залишається) найбільшим банком України, закрити його не могли, а вивели з ринку шляхом передачі в управління державі.

Одразу після націоналізації український уряд докапіталізував банк на 155 мільярдів гривень. Таким чином банк уникнув банкрутства. Наразі ці кошти ПриватБанк намагається стягнути зі своїх колишніх власників у міжнародних та українських судах.

Поділитись: