У НАТО створили центр захисту підводної інфраструктури через загрозу диверсій з боку росії

Північноатлантичний альянс запустив 16 червня центр захисту підводної інфраструктури після досі нерозкритої атаки на газопроводи «Північний потік» та загрозу диверсій із боку росії.
Про це пише Associated Press.
У НАТО зростає занепокоєння через те, що росія картографує життєво важливу для енергетики й інтернету інфраструктуру у водах навколо Європи.
«російські кораблі активно картографували нашу критичну підводну інфраструктуру. Існує підвищене занепокоєння, що росія може націлитися на підводні кабелі та іншу критичну інфраструктуру, намагаючись порушити життя Заходу», — заявив генерал-лейтенант Ганс-Вернер Вірманн, який очолює спеціальну групу із захисту морської інфраструктури.
Новий центр розташовуватиметься в Нортвуді, на північному заході Лондона.
За даними AP, тільки через Північне море пролягає близько 8000 кілометрів нафто- і газопроводів. Замість того, щоб намагатися спостерігати за всіма мережами, новий центр і союзники по НАТО зосередяться на зонах високого ризику.
Особливо вразливими є трубопроводи на мілководді, до яких легко дістатися дайверам.
«Ми не зможемо забезпечити присутність НАТО на тисячах кілометрах підводної інфраструктури. Але ми можемо покращити збір розвідданих, обмін інформацією, тому що приватний сектор також має багато даних», — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Що передувало?
У лютому 2023 року нідерландська розвідка повідомила, що росіяни таємно наносять на мапу об’єкти інфраструктури королівства у Північному морі, такі як інтернет-кабелі, газопроводи та вітряні електростанції, та здійснюють інші дії, які вказують на шпигунство та підготовку до диверсій.
Згодом суспільні мовники Данії (DR), Швеції (SVT), Норвегії (NRK) та Фінляндії (Yle) під час спільного розслідування з’ясували, що у росії є військова програма, у межах якої визначають вітряні електростанції, газопроводи, кабелі зв’язку тощо у водах Балтійського та Північного морів.
У травні генеральний секретар НАТО з питань розвідки та безпеки Девід Кеттлер пояснив, що росія може націлитися на підводні кабелі та іншу критично важливу інфраструктуру Заходу, щоб помститися йому за підтримку України.
НАТО вже збільшило свою присутність у Балтійському та Північному морях після вибухів на газогонах «Північний потік 1» та «Північний потік 2».
- Поділитися: