У Нідерландах навпроти судового комплексу «Схіпхол» за пів години до початку десятого судового засідання у справі МН17 російська пропаганда демонструвала фільм про трагедію: «МН17 — непочуті свідки».

Навпроти центрального входу в будівлю судового комплексу встановили телевізор і колонки, повідомляє кореспондент «Укрінформу» в Гаазі.

Проте родичі загиблих «сеанс» проігнорували. Окрім організаторів акції, на показ ніхто не вийшов.

Акцію влаштувала організація «Глобальні права мирних людей», яка минулого року організовувала показ іншого «кіно» про МН17 у Гаазі.

Як вказує видання, автори фільму намагаються поставити під сумнів результати офіційного розслідування Міжнародної спільної слідчої групи, стверджуючи, що в офіційного слідства недостатньо доказів причетності Росії. Свої «факти» і критику вони викладають у цих «фільмах».

Нагадаємо, 27 червня 2020-го у Нідерландах під час судового процесу щодо збитого над Донбасом у 2014 році літака рейсу MH17 прокурори представили записи, які свідчать про причетність підозрюваних до цієї справи.

Зазначимо, підсудними у справі є троє росіян та один українець, яких Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:

  • Громадянин РФ Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони «ДНР»;
  • Громадянин РФ Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
  • Громадянин РФ Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
  • Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.

Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. На засідання суду вони не з'являються.

У суді в Нідерландах з 8 червня до 3 липня тривала друга частина засідань у справі щодо збиття літака Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом. Попереднє слухання було 23 березня.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Поділитись: