У Німеччині для боротьби з дезінформацією щодо українських біженців запустили серію відеороликів

У Німеччині запустили серію пояснювальних відео проти дезінформації щодо українських біженців.

Про це повідомляє Tagesschau.

Відеопроєкт з чотирьох частин під назвою #wirstattDesinformation («#ми проти дезінформації») ініціювало Федеральне агентство громадянської освіти.

Зазначається, що відеопроєкт покликаний протидіяти неправдивому та маніпулятивному контенту проти українських біженців, які проживають у Німеччині.

Серія роликів є частиною більшого проєкту — «Наративи про війну росії проти України», мета якого — боротися за допомогою пояснювальних відео з дезінформацією, особливо в російсько-та арабомовних громадах Німеччини.

Для цього автори проєкту постійно аналізують наративи про війну німецькою, російською та арабською мовами, які поширюються в соціальних мережах, зазначають у Федеральне агентство громадянської освіти.

Пояснювальні відео німецькою, російською та арабською мовами публікуватимуть протягом 2023 року на сайті bpb.de та в соціальних мережах.

У першій серії глядачів закликають не поширювати зневажливі новини про біженців, нагадуючи, що «біженство — це втрата всього близького та знайомого, сум за домом, розлука з сім’єю та друзями». Також глядачам пояснюють, як розпізнати сумнівні джерела інформації.

Проросійські настрої в Німеччині

У березні Deutche Welle повідомляло, що в Кельні перед судом постане росіянка Олена Колбаснікова, яка минулого року організувала найбільший у Німеччині автопробіг на підтримку рф. Її обвинувачують у пропаганді війни через публічне схвалення російського вторгнення в Україну.

А в січні в Берлінському метрополітені троє російськомовних чоловіків напали на двох дівчат з України.

Загалом, за інформацією німецького Центру моніторингу, аналізу та стратегії (CeMAS), у 2022 році серед німців зросло схвалення проросійських і конспірологічних теорій.

Так, з тезою про те, що «НАТО так довго провокувало росію, що вона вимушена була вдатися до війни», у жовтні 2022 року цілком або частково погодилися 40% респондентів.

З теорією, відповідно до якої президент рф володимир путін протистоїть глобальним елітам, що за лаштунками керують процесами, погодилися 44% опитаних.