Уряд Німеччини подав до Бундестагу законопроект, який передбачає штрафи у сумі 2,5 тисячі євро для тих батьків, які не зробили дітям щеплення. Також таких дітей не будуть допускати у дитсадки та школи.

Як пояснив міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан в інтерв’ю Bild, законопроект перш за все спрямований на захист від кору.

Таким чином влада хоче підвищити рівень вакцинації дітей із 93% до щонайменше 95%.

Законопроект передбачає, що після ухвалення законопроекту під час прийому у школах та дитсадках будуть вимагати довідку про щеплення.

Батьки дітей, які вже ходять в школу або дитячий садок, повинні будуть представити документ про зроблені щеплення до липня 2020 року.

Зазначається, що ініціатива міністра виникла на тлі напружених дебатів в країні про те, чи повинна вакцина проти кору бути обов'язковою.

«Я хочу викорінити кір. Той, хто ходить в дитячий сад або школу, повинен бути вакцинована проти кору», — наголосив Шпан.

Раніше повідомлялося, що МОЗ планує розширити вакцинацію для дорослих.

22 квітня МОЗ повідомило, що на початку літа закуплені державою вакцини з'являться у приватних клініках, які уклали договір з Нацслужбою здоров'я України, а також у пологових будинках.

В Україні з початку року на кір захворіли 43 783 людини. З них 20 359 дорослих і 23 424 дитини. Від ускладнень захворювання померло 16 людей.

Поділитись: